Podsumowanie akcji związanych ze sztuką

Podsumowanie akcji związanych ze sztuką
https://www.facebook.com/343034416124184/videos/439279783166313/
Edukacja artystyczna odgrywa ważną rolę w procesie harmonijnego rozwoju osobowości uczniów. Ma ona na celu kształtowanie kultury estetycznej i pobudzanie wrażliwości na piękno otaczającego świata oraz rozwijanie postawy twórczej. W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole podjęto szereg działań mających na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci. Działania przebiegały na wielu płaszczyznach. W poszczególnych klasach odbywały się zajęcia plastyczne i techniczne z wykorzystaniem różnorodnych technik oraz muzyczne, podczas których dzieci rozwijały uzdolnienia wokalne i taneczne. Uczniowie klas I i II uczestnicząc w zajęciach koła teatralnego, doskonalili dykcję, emisję głosu, ekspresję, a także przygotowywali się do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W naszej placówce organizowane były pokazy tańca i spotkania z artystami oraz przedstawienia teatralne. Uczniowie klas III cyklicznie brali udział w lekcjach umuzykalniających, podczas których poznawali najsławniejszych kompozytorów oraz ich dzieła, a także różne style muzyczne. Uczniom naszej szkoły stwarzano możliwość zaprezentowania swoich talentów podczas występów artystycznych, organizując imprezy środowiskowe „Pasowanie na ucznia”, „Dzień Babci i Dziadka”, „Dzień Rodziny”, piknik rodzinny, a także uroczystości szkolne: „Dzień Edukacji Narodowej „Jasełka” i występ „W zgodzie z naturą”. Dzieci mogły wykazać się swoimi uzdolnieniami w szkolnym konkursie „Mam talent”, a także w licznych konkursach plastycznych: „Barwy jesieni”, „Tolerancja”, „Prawa dziecka”, „Zimowe drzewo”, „Kartka wielkanocna”. „W pustyni i w puszczy w oczach dziecka”, „Mój ulubiony bohater literatury dziecięcej”.
Uczniowie odnosili liczne sukcesy w konkursach międzyszkolnych o zasięgu miejskim, powiatowym, regionalnym i ogólnopolskim.

Osiągnięcia uczniów naszej szkoły:
I miejsce w powiatowym konkursie „Jesienne Pejzaże”,
I i III miejsce oraz wyróżnienie w Konkursie Plastycznym „Jak wyglądałby będziński zamek, gdyby stał się fabryką św. Mikołaja”,
wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Plastycznym pt. ” Krajobrazy Azji na szkle”,
wyróżnienie w XXII Zagłębiowskim Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki,
I miejsce i wyróżnienie w regionalnym konkursie „Talenty i Pasje”,
wyróżnienie w IV Wojewódzkim Festiwalu Talentów,
II miejsce w XVI Konkursie Twórczości Muzycznej i Plastycznej Dzieci i Młodzieży.
2 pierwsze miejsca i drugie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym inspirowanym muzyką filmową „Bukiet dla Babci i Dziadka”,
2 pierwsze miejsca i drugie miejsce w Miejskim Etapie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR”,
III miejsce w Eliminacjach Regionalnych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR”,
III miejsce w Przeglądzie Małych Form Scenicznych,

Zwieńczeniem działalności artystycznej uczniów jest prezentacja ich talentów w lipdub reklamującym naszą szkołę.