Pasowanie na ucznia

      W czwartek 12 października 2017 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 9 im. Noblistów Polskich w Będzinie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.
Na uroczystość ślubowania przybyli rodzice i zaproszeni goście: wiceprezydent  Będzina Pani Daria Paterek, Przewodniczący Rady Miejskiej i radny naszej dzielnicy Pan Krzysztof Dudziński oraz Pan Marek Wieczorek radny naszej dzielnicy, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego Pan Roman Goczoł, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Gąszczak, dyrektor naszej szkoły Pani Elżbieta Wyderka i wicedyrektor szkoły Pani Sylwia Latos.
Uroczystość poprowadziły Ania Margiel i Patrycja Wojciechowska uczennice klasy IV A. Do Królestwa Wiedzy zaprosił  pierwszaków –  Król Ołówkos wraz z małżonką. Wstęp do Królestwa Wiedzy wcale nie był taki prosty. Paszportem był0 wykazanie się przez pierwszaki odpowiednimi wiadomościami i umiejętnościami zdobytymi w pierwszym miesiącu nauki w naszej szkole. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki.
Po programie artystycznym nastąpiło długo oczekiwane pasowanie, którego dokonała Pani dyrektor Elżbieta Wyderka. Przyrzeczenie złożyli też rodzice, którzy zobowiązali się m.in.: …zawsze pamiętać, że dziecko jest unikalnym skarbem …. , że należy przytulać je często.
Najmilszą chwilą dla dzieci było wręczanie rogów obfitości ufundowanych przez Prezydenta Będzina, Pana Łukasza Komoniewskiego .
Na zakończenie uroczystości życzenia pierwszoklasistom  złożyli rodzice, pani dyrektor Elżbieta Wyderka i pani wiceprezydent miasta Będzina Daria Paterek. Dzień pasowania był pełen wzruszeń i z pewnością na długo zapadnie w pamięci każdego pierwszaka.

    Uczniów przygotowały ich wychowawczynie Panie: Ewa Juszczyk i Ewa Sibielak. Scenariusz imprezy opracowała pani Marzena Miarka – wychowawczyni klasy II A.