Niesamowity świat higieny jamy ustnej

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ

 

W naszej szkole sprawuje się opiekę na dziećmi i stwarza warunki harmonijnego rozwoju psychofizycznego przez działania prozdrowotne. Szczególna rolę w kształceniu i wychowaniu dzieci ma kształtowanie postaw prozdrowotnych, wdrożenie zachowań higienicznych , bezpiecznych dla zdrowia oraz ugruntowanie wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania , aktywności fizycznej i stosowania profilaktyki.
Oprócz realizowanego programu „ Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” uczniowie klas I i II realizują Ogólnopolski program edukacji stomatologicznej „ Niesamowity świat higieny jamy ustnej ”. Wiek 6 – 7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. W ramach realizacji programu odwiedziły nas panie stomatolog z gabinetu stomatologicznego „Tarabuła Dent” w Będzinie. W czasie zajęć dzieci zdobyły niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów. Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia i mamy nadzieję, że zajęcia prowadzone przez miłe i uśmiechnięte panie stomatolog pozwolą dzieciom przełamać barierę regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym.