Niechby Ci się sprawdziło to, co kiedyś wymarzyło…

W wigilię św. Andrzeja spełniona niech będzie Twoja nadzieja. Niechby Ci się sprawdziło to, co kiedyś wymarzyło.

 

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.

Ten niezwykły czas miał miejsce w miniony czwartek. Uczniowie klas II a i III a pod kierunkiem pań Ewy Juszczyk i Marzeny Miarki przenieśli się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” tą bliską i tą daleką. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji klas.