Mikołajki w 2b

Prezent, ale jaki? Klasowe mikołajki 

Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Mirry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. W 1969 roku w Kościele katolickim zniesiono święto, jest to już tylko tzw. wspomnienie dowolne. Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj przynosił dzieciom prezenty.
W XIX i XX wieku, obdarzający dzieci podarkami w swoje święto Mikołaj, został przekształcony w baśniową postać rozdającą prezenty w Boże Narodzenie. Współcześnie   w Polsce nadal panuje zwyczaj obdarowywania się 6 grudnia drobnymi upominkami.

„Mikołajki klasowe” które odbyły się 6.12.2018 r. w klasie IIB SP przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie w doskonały sposób poradzili sobie z pytaniami konkursowymi o Świętym Mikołaju w formie quizy. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodkości. Uśmiechy na  twarzach dzieci  to dowód na to, że zabawa się udała.