Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego

Święto dzieci z Afryki obchodzą dopiero 16 czerwca, ale w naszej szkole już dzisiaj uczniowie klas I –III SP podczas apelu mieli okazję poznać życie dzieci na tym kontynencie. Po krótkim wstępie i prezentacji multimedialnej dowiedzieli się, że życie dzieci w Afryce bardzo różni się od życia dzieci w Polsce. Po przeczytaniu wiersza Wincentego Fabera „Dzieci świata” zapoznali się ze zwyczajami, kulturą i przyrodą afrykańską. Uczniowie wzięli również udział w grach i zabawach afrykańskich – układali puzzle Murzynki i Murzyna, odgadywali zagadki z Etiopii i Kenii, wykonali ozdobne naszyjniki z makaronu i myli się w miseczce wody. Wspaniale też odgadli odgłosy zwierząt afrykańskich. Na zakończenie spotkania wszyscy śpiewali i tańczyli przy afrykańskich rytmach piosenki „Oh a lele”.

Apel przygotowały i prowadziły panie M. Sęk i E. Gwiazda.