,,Matematyka od kuchni”, czyli dlaczego w szkole pachnie ciasteczkami !!!

„ MATEMATYKA OD KUCHNI ”
Uczniowie klasy I a i II a naszej szkoły realizują projekt: „ Matematyka od kuchni ”.
Projekt prowadzony we współpracy z Fundacją Rozwoju Edukacji SPATIA zakłada realizację cyklu zajęć warsztatowych, w trakcie których uczniowie poprzez badanie, eksperymentowanie, doświadczanie, działanie i analizowanie poszerzą swoją wiedzę matematyczną, a co najważniejsze zrozumieją jej rolę i wagę w codziennym życiu i możliwości jej praktycznego zastosowania.
Darczyńcą funduszy przeznaczonych na realizację warsztatów jest Fundacja „ORLEN”. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu. Pierwsze zajęcia przyniosły odpowiedź na pytania jak wiedzę matematyczną wykorzystujemy w kuchni oraz czy ważne są proporcje. Uczniowie stosując „burzę mózgów” podawali swoje propozycje zastosowania wiedzy matematycznej w kuchni. Następnie eksperymentowali z masą solną udowadniając, że
w kuchni ważne są proporcje. Jednak najatrakcyjniejsze było wspólne robienie ciasteczek i degustacja. Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć!