MATEMATYCZNY SAVOIR VIVRE

Ile metrów obrusu potrzeba, by przykryć stoły i jaki kształt będzie miał ten obrus? Ile stołów potrzeba, przy określonych warunkach, by wszystkie dzieci swobodnie usiadły? Jak ułożyć sztućce równolegle do talerza? W jaki kształt złożyć serwetkę? Ile centymetrów od brzegu stołu powinien stać talerz i jak to zmierzyć bez użycia linijki? Tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie klas I a i II a uczestniczący w projekcie „Matematyka od kuchni”.
Te wszystkie wiadomości były im potrzebne do przygotowania stołu na wielkanocne śniadanie. Wszystko udało się świetnie! Dekoracje wykonane przez uczniów cudne, a potrawy bardzo smaczne. Zwłaszcza masełko własnoręcznie wykonane przez uczniów. Możecie to zobaczyć na zdjęciach lub słuchając reportażu pani Katarzyny Herbuś, dziennikarki Polskiego Radia Katowice, która była naszym gościem.
Mówią o nas w Radiu Katowice 🙂

https://www.radio.katowice.pl/galeria,6964,Szkola-Podstawowa-nr-9-w-Bedzinie-w-nietypowy-sposob-uczy-matematyki.html?fbclid=IwAR0TKV7kvwsgv9EM1BSIp-9-2DfqgZHqfycb-dNM-HfuB6n6gte_lZcsFZk