DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

SZKOŁA OTWARTYCH  DRZWI

W poniedziałek 8 lutego 2016 r.  w naszej  szkole  odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie 1. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom pięcio, sześcio i siedmioletnim jak wygląda nasza szkoła,  co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można tu spędzić czas.

Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły p. Jan Pichura, który serdecznie przywitał przybyłych gości.

Na początek przedszkolaki wraz z rodzicami obejrzały  przedstawienie pt.
„W naszej szkole jest fajnie” w wykonaniu uczniów klasy II a i III a, przygotowane pod kierunkiem p. Ewy Juszczyk i  p. Marzeny Miarki.

Następnie Dyrektor szkoły p. Jan Pichura przedstawił rodzicom ofertę naszej szkoły. Szczególną  uwagę zwrócił na tworzony w naszej szkole od września oddział przedszkolny. Potem p. dyrektor oraz p. wicedyrektor Barbara Karcz odpowiadali na pytania rodziców. Dużym zainteresowaniem rodziców cieszyła się prezentacja multimedialna promująca naszą szkołę, przygotowana
i przedstawiona przez p. Ewę Sibielak.

 

W czasie, gdy rodzice słuchali prezentacji, dzieci ruszyły na zajęcia plastyczne   pod opieką nauczycieli p. Ewy Juszczyk i p. Marzeny Miarki  oraz  koleżanek
i  kolegów z klasy II a i III a. Podczas zajęć plastycznych dzieci samodzielnie wykonywały prace z origami płaskiego wykorzystując wcześniej przygotowane materiały. Po zakończeniu prac każde dziecko otrzymało słodką nagrodę.

 

Ostatnią częścią spotkania był spacer po szkole. Rodzice oraz dzieci oglądali klasy edukacji wczesnoszkolnej, świetlicę, jadalnię, pracownię komputerową oraz halę sportową.

 

Pobyt gości z przedszkola dostarczył wszystkim wielu miłych emocji.  Teraz od Rodziców zależy, czy zdecydują się zapisać swoje dziecko właśnie do naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2016 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *