Dzień Kultury Krajów Niemieckojęzycznych i Dzień Kultury Rosyjskiej

21 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Krajów Niemieckojęzycznych.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klas 3a, 3b G oraz 7 a,b i 8 a,b SP.  Uczniowie przygotowali interesujące  prezentacje multimedialne o Austrii, Niemczech, Rosji i Szwajcarii. Wybrani uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Rosji i krajach niemieckojęzycznych.

I- miejsce w konkursie wiedzy o Rosji zdobyła reprezentacja klasy 3b w składzie:

Klaudia Dróżdż
Daria Żwirek

I – miejsce w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych zdobyła reprezentacja klasy 3a
w składzie:

Zuzanna Porada

Paulina Porada

Amelia Włosek

Jan Mazur

Uczniowie przygotowali także plakaty o Rosji, Austrii, Niemczech i Szwajcarii.

W grupie niemieckojęzycznej wyniki przedstawiają się następująco:

1. Zuzanna Lenkiewicz

2. Bartosz Turlej

3.Wojciech Pędziwiatr

W grupie rosyjskiej:

1. Oliwia Pogoda

2.Daria Żwirek

3.Oliwia Skrzela

Sala, w której odbywały się konkursy, została udekorowana plakatami, hasłami, a na stoliku prezentowane były pamiątki przywiezione z podróży po Rosji.

Uroczystość zakończyły popularne piosenki rosyjskie i niemieckie.

Najaktywniejsi i najbardziej zaangażowani uczniowie otrzymali bardzo dobre oceny z języka rosyjskiego i niemieckiego.