Dzień Krajobrazu 2020 obchodzony pod hasłem : „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!”

 

Mój krajobraz współtworzę i chronię!

    Wybraliśmy się z okazji Dnia Krajobrazu na długą wycieczkę po okolicy. Oglądaliśmy okoliczne drzewa, pola, łąki. Zauważyliśmy jak zmienia się krajobraz, ile niedaleko naszej szkoły jest przepięknych miejsc w których na szczególną uwagę zasługują drzewa. Wysokie mocne dęby, piękne i smukłe brzozy z charakterystyczną białą korą. Mijaliśmy jarzębiny, głogi, klony i topole. Podobały nam się krzewy, obsypane owocami z których czerpią pokarm ptaki. Zwróciliśmy uwagę na drzewa kasztanowca i drzewa owocowe. Zainteresowały nas drzewa orzecha włoskiego, pewnie jakaś sójka zgubiła gdzieś orzech, a z niego wyrosło piękne rozłożyste drzewo. Wkrótce wybierzemy się do pobliskiego lasu. Tam będziemy podziwiać drzewa iglaste. Drzewa to siła, pokarm, cień, owoce i piękno o każdej porze roku inne. To jesienne oblicze bardzo nam się spodobało! Doceniliśmy także nasz piękny szkolny park! Może wiosną powstaną bajecznie kolorowe i miododajne kwietne łąki, na tle których drzewa będą prezentowały się jeszcze piękniej!