Dzień Głośnego Czytania w klasie 3 a

Dzień Głośnego Czytania w klasie 3 a !

W naszej klasie ten dzień był wyjątkowy ! Każdy uczeń miał przygotować fragment z ulubionej książki, który głośno przeczyta kolegom i koleżankom
w klasie. Przygotowane i zaprezentowane książki były różne, bo każdy ma inne zainteresowania. Były komiksy, książki popularno-naukowe,
o tematyce sportowej, baśnie, książki edukacyjne oraz o zwierzętach. Była też książka o tematyce związanej z lotnictwem. Rozmawialiśmy o zaletach głośnego czytania. Przypomnieliśmy sobie kilka ważnych zasad o , których należy pamiętać by pięknie czytać wybrany tekst.

Potem odbył się konkurs ! Czytaliśmy najpiękniej jak potrafiliśmy !  Wszyscy bardzo się starali, słuchali z uwagą! Poszło nam naprawdę nieźle ! Jury miało spory kłopot ! Wszyscy dostaliśmy dyplomy i  małe co nieco 😉 !