CZY WSPÓŁPRACA SIĘ OPŁACA? Pierwsze zajęcia projektu Przyroda z klasą realizowane w świetlicy !

CZY WSPÓŁPRACA SIĘ OPŁACA?
Pod takim tytułem przebiegły pierwsze zajęcia projektu Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?” realizowanego w grupie świetlicowej. Wiele pouczających aspektów udało się wpleść w tę tematykę. Okazuje się, że nawet podczas zabawy ruchowej „Wyścig poduszek” potrzebna jest współpraca. Głównym zadaniem dzieci było zbudowanie konstrukcji, dzięki której jajko opuszczone na ziemię z wysokości 2 metrów nie potłucze się. Okazało się,
że wystarczy kilka rzeczy, takich, jak plastikowy kubek, trzy balony, trzy słomki, trochę taśmy klejącej i oczywiście wyobraźnia, no i współpraca. Wyniki wspólnej pracy dzieci z trzech klas początkowych są bardzo zadowalające i obiecujące. Wszyscy uczestnicy chcą WIĘCEJ!