Ciekawe lekcje geografii

Uczniowie na lekcji geografii brali udział w kilku ciekawych zajęciach terenowych i klasowych. Wykonywali doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze, badali i mierzyli składniki pogodowo – klimatyczne przy użyciu termometru, barometru, wiatromierza i deszczomierza, rysowali na placu szkolnym mapę Polski i świata,z zaznaczeniem największych miast i flag, wybrali się w teren po najbliższej okolicy z kompasem, przy okazji odwiedzając najważniejsze obiekty w dzielnicy.

Uczniowie poznawali ciekawostki teoretyczne i sprawdzali je w praktyce, wykonywali zadania potrzebne w dorosłym życiu. Dzieci chętnie uczyły się nowości, tego co je interesuje, co jest niezbędne, byli zmotywowani do nauki, pracowali w grupie i byli zaangażowani we wspólne działania poza murami szkoły. W ten sposób zbudowali pozytywne nastawienie do wiedzy, umiejętności, szkoły i poznawania świata oraz znalezienia własnej drogi życiowej.