AUDYCJA MUZYCZNA  –  POZNAJ ŚWIAT MUZYKI

HISTORIA GITARY

       Dnia 20 października w naszej szkole odbyła się audycja  muzyczna  POZNAJ ŚWIAT MUZYKI, w której uczestniczyli uczniowie
klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Tematem audycji była historia gitary,  proces jej powstawania, odmiany oraz wyjątkowa rola jaką pełni w muzyce zarówno klasycznej jak i rozrywkowej.
Okazało się, że historia gitary to bardzo barwny temat prowadzący nas od odkrycia łuku, poprzez prymitywne instrumenty strunowe takie jak – gobijen, aż do konstrukcji renesansowych – mandolina, jak  i współczesnych, czyli; gitary klasycznej, gitary akustyczno – elektrycznej oraz typowej gitary elektrycznej popartej syntezatorem gitarowym. Dzięki tej różnorodności instrumentów odbyliśmy podróż po wielu gatunkach muzyki, od etnicznej – flamenco poprzez klasykę, folklor irlandzki, jazz, aż do  rock-and – rolla i muzyki Meksyku.  Audycja bardzo podobała się uczniom o czym najlepiej świadczyły ich zadowolone twarze oraz zaangażowanie w czasie programu.

Program prowadziła Agencja Muzyczna „Kontra”, która jest jednym z najlepszych na Śląsku profesjonalnym kameralnym teatrem muzycznym.

Marzena Miarka