AKCJA – SZKOŁA PAMIĘTA !

AKCJA – SZKOŁA PAMIĘTA
W ramach Akcji uczniowie i nauczyciele odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty. Uczniowie klasy 6b odwiedzili pomnik Jana Pawła II, oraz ponik „Poległym w walce o wyzwolenie spod Hitleryzmu”.
To hołd oddany naszym bohaterom, którzy ginęli, byli mordowani za wolną Polskę. Warto byśmy o nich pamiętali.
Uczniowie uporządkowali znicze i zapalili nowe. Jan Paweł II to Wielki Polak i Papież, w tym roku obchodzimy 100 lecie jego urodzin. Szef MEN zaznaczył że chciałby, aby szkoły w kolejnych latach, tuż przed 1 listopada angażowały się w działania upamiętniające ważne postacie i wydarzenia z naszej historii.
Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.