MATEMATYKA OD KUCHNI ”

Uczniowie klasy I a i II a naszej szkoły realizują projekt„ Matematyka od kuchni ”.
Projekt prowadzony we współpracy z Fundacją Rozwoju Edukacji SPATIA zakłada realizację cyklu zajęć warsztatowych, w trakcie których uczniowie poprzez badanie, eksperymentowanie, doświadczanie, działanie i analizowanie poszerzą swoją wiedzę matematyczną, a co najważniejsze zrozumieją jej rolę i wagę w codziennym życiu i możliwości jej praktycznego zastosowania.
Darczyńcą funduszy przeznaczonych na realizację warsztatów jest Fundacja „ORLEN”. Zajęcia były zawieszone ze względu na przejście uczniów na edukację zdalną, ale wznowiono je natychmiast po powrocie uczniów do szkoły. Tym razem uczniowie dowiedzieli się jak ważne w kuchni są jednostki masy. Poznali rodzaje wag, ważyli składniki zgodnie z przepisem oraz wykonywali zadania związane z wagą i zamieniali gramy na dekagramy i odwrotnie.
Te zajęcia były bardzo słodkie ponieważ uczniowie pod czujnym okiem Pastry Chefa Cukierni Śląska Prohibicja p. Martyny Widery, przygotowywali ciasto do wypieku pączków. Następnie dzięki uprzejmości szefowej naszej szkolnej kuchni pani Joanny Widery pączki zostały upieczone. Uczniowie samodzielnie wykonali lukier i ozdobili pączki. A potem……., potem to było już tylko słodkie pałaszowanie własnoręcznie przygotowanych pączków. To były wspaniałe i niesamowicie słodkie zajęcia. Kolejne zapowiadają się jeszcze ciekawiej, ale o tym w następnej relacji.

Related News

Wszelkie prawa zastrzeżone © mzs4.bedzin.pl