Czym skorupka…

W maju, miesiącu poświęconemu książce, uczniowie klasy 0 odbyli  cykl spotkań związanych
z książką, czytelnictwem i biblioteką:

• poznali baśnie i wykonali ilustrację do baśni Andersena
  • opowiadali i prezentowali swoje ulubione książki
  • słuchali klasyki polskiej poezji dla dzieci, ale także świetnie wszyscy się bawili przy wierszykach łamiących języki
  •  słuchali filozoficznych opowiastek i odpowiadali na trudne pytania
  • odwiedzili szkolną bibliotekę i poznali książki popularno-naukowe dla najmłodszych.

Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, rozmawiały o zaletach czytania. Same jeszcze czytać nie potrafią, więc uzgodniliśmy, że  zachęcą rodziców do wspólnego czytania.
Otrzymały książeczki,  kilka zadań do wspólnego z rodzicami wykonania, na tablicy ogłoszeniowej przypięliśmy wspólnie wiadomość dla Mamy i Taty.

Przedszkolaki, za wzorowe zachowanie otrzymały czerwone serduszka, cukierachy
i zielonego smoka, który na stałe zagości w przedszkolu, będzie przyglądał się młodym miłośnikom książek   i przypominał jak ważne jest czytanie, szczególnie z mamą i tatą!