Jak dawniej bawiły się dzieci? Jak spędzały czas?

Jak dawniej bawiły się dzieci? Jak spędzały czas? Jak organizowały sobie przestrzeń do zabawy? Takie pytania warto zadać sobie, kiedy patrzymy na bogate wystawy sklepów z certyfikowanymi zabawkami. A nasi dziadkowie nie znali tego, a nasi pradziadkowie, nie widzieli telewizora, komputera, smartfona, nie w każdym domu była książka dla dzieci. A przecież dzieci jakoś organizowały sobie spotkania towarzyskie na podwórku, na łące, na polu, w lesie, w sadzie…. Okazuje się, że umiały urozmaicić zabawę. Znały mnóstwo zabaw, gier, piosenek, wyliczanek. Nie miały typowych zabawek, ale bogata wyobraźnia podpowiadała, co można wykorzystać, aby zabawa była nieprzeciętna i udana. Ważna była atmosfera, śmiech, ruch, pomysłowość, śpiew – to wszystko dawało poczucie wspólnoty, radości z bycia razem. Teraz te zabawy poznali uczniowie klasy 3a i jak widać świetnie się bawili.