Po co i komu potrzebne jest prawo

„Po co i komu potrzebne jest prawo?”

– dowiedzieli się uczniowie klas trzecich uczestnicząc w lekcji prowadzonej przez panie:

Ewę Gwiazdę i Małgorzatę Sęk.

Po obejrzeniu filmu z udziałem prawnika, uczniowie przyswoili sobie definicję prawa, mogli odpowiedzieć na pytania, jakie znają przepisy i atrybuty Temidy.

Zabawa w „Berka” pozwoliła im zrozumieć, że przepisy obowiązują również w czasie zabawy, a projektowanie placu zabaw i wspólne pisanie regulaminu – też opiera się na tworzeniu zasad. Podsumowując tę ważną lekcję o prawach, Kasia z klasy IV c powiedziała wiersz Marcina Brykczyńskiego „Prawa dzieci”.

Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie dowolną techniką pracy pt.: „Moje prawa”.

Turniej szachowy o puchar Dyrektora Szkoły

W naszej szkole został rozegrany turniej szachowy o puchar Dyrektora Szkoły. Puchar w kategorii najlepszy gimnazjalista otrzymał Dawid Rak,  w szkole podstawowej puchar otrzymała Michalina Widera.
1 miejsce zajął Jakub Zieliński
2 miejsce Kamil Kucharski
3 miejsce Devin Zięcina
Gorąco gratulujemy!

Alan Skręt – multisportowiec !

Uczeń naszej szkoły z klasy 3 – Alan Skręt
zgromadził mnóstwo dyplomów i medali,  w bardzo krótkim czasie, w różnorodnych dyscyplinach od sportów walki po piłkę nożną.
Gratulujemy wybitnemu sportowcowi i życzymy dalszych sukcesów sportowych !

„Jak wyglądałby będziński zamek, gdyby stał się fabryką świętego Mikołaja? „

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie pt „Jak wyglądałby będziński zamek, gdyby stał się fabryką świętego Mikołaja? „. Organizatorem był Urząd Miasta Będzina , a honorowy patronat objął Prezydent Miasta Pan Łukasz Komoniewski. II miejsce zajęła Kinga Krawiec , a wyróżnienie zdobyła Julia Nowak.

I miejsce Oliwier Maciejczyk, wyróżnienie Patryk Bielecki.
Serdecznie gratulujemy !

„Projekt z ZUS”

„Projekt z ZUS” przeprowadzony 08.12.2017 na spotkaniu klasowym w klasie VII b.