„ Rowerowy maj” w naszej szkole ?

Za nami pierwszy tydzień ogólnopolskiej akcji „ Rowerowy maj”. To największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy.

W tym roku zgłosiła się do niej rekordowa liczba uczestników w naszej szkole. Ponad 142 jeżdżących na rowerach , hulajnogach ,rolkach i deskorolkach. Bardzo cieszy nas fakt ,że w tej grupie ponad 80% to najmłodsi uczniowie z klas „0”-VI. Po pierwszym tygodniu zmagań pierwsze trzy miejsca w aktywności, z największą liczbą przejazdów zajmują odpowiednio klasy : I a, II a,V b. Życzymy wszystkim miłej zabawy i pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie podczas przemieszczania się po ulicach i chodnikach . Obowiązkowo w odblaskowych kamizelkach i kaskach!!!