”Jak odróżnić prawdę od fałszu?”

Odpowiedzieć na to pytanie mogli uczniowie podczas zajęć w świetlicy, uczestnicząc w zajęciach z programu „Mali detektywi”.

Po obejrzeniu filmu chętnie odpowiadali na pytania, jak można dojść do prawdy stosując logiczne myślenie.  Dowiedzieli się również, do czego potrzebna jest  dedukcja lub indukcja. Rozwiązywali zagadki logiczne oraz zadania o sylogizmach. Zajęcia zdaniem uczniów były bardzo ciekawe.

M.S.

Czytelnik Ksawery

Do loży pozytywnie zakręconych

Literat Ksawery

Takich uczniów, jak Ksawery z klasy III a, powinno być dużo więcej w naszej szkole.

Swoją pasją czytania przygód „Pana Kuleczki” Wojciecha Widłaka zaraża wszystkich w świetlicy. Ksawery przynosi do szkoły swoje kolekcje książek i opowiada przeczytane w domu przygody głównego bohatera. Z ochotą czyta również dzieciom, zdobywając coraz więcej zwolenników przygód „Pana Kuleczki”.

Mam nadzieję, że czytanie o przygodach „Pana Kuleczki” rozszerzy się o przygody innych bohaterów książek, których w naszej bibliotece nie brakuje.

Brawo Ksawery!

M. Sęk

„Armia” Kuby

Kuba z klasy III a stworzył wielką armię Stickersów.

Ta niezwykła armia, to małe, gumowe i kolorowe Smerfy oraz ludziki owoców i warzyw.

Kuba wraz z przyjaciółmi tworzy sałatki owocowe i warzywne, a armia Smerfów broni się przed Gargamelem.

Jest to świetna i kreatywna zabawa, rozwijająca wyobraźnię oraz okazja do śpiewania znanych piosenek, np. o ogórku.

To również alternatywa na gry w telefonie.

Brawo Kuba!

M. Sęk

Mistrzostwa Będzina w tenisie stołowym uczniów szkół podstawowych

Mistrzostwa Będzina w tenisie stołowym uczniów szkół podstawowych.

Tenis stołowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczy udział aż siedmiu szkół w rozgrywanych w SP3 w Grodźcu zawodach. Tym milej nam było, że w tej stawce bardzo dobrze spisali się nasi tenisiści: Olek Gajos, Jakub Jurczyk, Miłosz Janus- którzy przez zawody przeszli jak burza, gromiąc kolejnych swoich rywali. W ścisłym finale chłopcy zmierzyli się z drużyną SP8 i mimo nieznacznej przegranej mogli cieszyć się z II m-ca premiowanego awansem do powiatów. Gratulujemy!

Czas na bal !

Uczniowie klasy I a intensywnie przygotowują się zabawy karnawałowej. Kilka dni temu na zajęciach kulinarnych nauczyli się przygotowywać babeczki, a dzisiaj wykonali maski. Czas na bal!

Konkurs biblijny dla Gimnazjum

W dniu 10 stycznia 2018 roku w XVIII KONKURSIE BIBLIJNYM dla klas gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019
„Błogosławiony, który odczytuje, i ci, którzy słuchają słów proroctwa, a strzegą tego, co w nim napisane” (Ap 1, 3)
wzięli udział Daria i Sebastian z klasy IIIb.
W dekanalnym biblijnym konkursie dla Gimnazjum biorą udział uczniowie ze szkół Gimnazjalnych z całego Dekanatu Jana Pawła II.
Podsumowując tegoroczny Konkurs Biblijny –
Daria zajęła II m., a Sebastian III m.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!