Mikołajkowe zawody pływackie

Bardzo udanie wystartowali nasi uczniowie w  zawodach pływackich zorganizowanych przez będziński OSiR z okazji Mikołaja. Potrójnym zdobywcą złotych medali w pływaniu stylem :grzbietowym, klasycznym i dowolnym , został Patryk Pichit – uczeń klasy Ib SP. Podobną ilość medali wywalczyła Amelia Siwek

za I m-ce w klasyku i dwa razy II m-ca w grzbiecie i kraulu. Do grona medalistów dołączyła również Kalina Śliz , zajmując I m-ce w grzbiecie i II w klasyku. Obie dziewczynki to uczennice klasy IV B. Gratulujemy!!!

Mistrzostwa Będzina w piłce koszykowej dziewcząt

Ruszyły rozgrywki żeńskiego basketu. W zawodach rozgrywanych w ramach Mistrzostw Będzina nie mogło zabraknąć naszych dziewcząt. W pierwszym meczu z G4, od początku , do końca kontrolowały przebieg gry, nie pozwalając rywalkom na zbliżenie się pod własny kosz. Mądra gra w obronie , a do tego wysoka skuteczność pod koszem dały im wysokie zwycięstwo- 42:5.
Mecz finałowy z G2 miał, jak zawsze, swoją dramaturgię . Prowadzony w wysokim tempie obfitował we wspaniałe zagrania i przez prawie cały czas był wyrównany. To jeden , to drugi zespół wychodził na prowadzenie. Ostatecznie , po bardzo nerwowej końcówce, dziewczęta uległy 21: 18 , ale zajmując II m-ce mogły cieszyć się z awansu do zawodów powiatowych. Gratulujemy!!!
Zespół grał w składzie: Klaudia Kozieł, Zuzanna Lenkiewicz, Paulina i Zuza Porada, Amelia Włosek , Ewa Zając, Oliwia Wilk, Wiktoria Ziębacz, Zosia Kidawa, Oliwia Sokołowska.

Mikołaj w szkole

Z okazji Mikołaja 6. 12  uczniowie naszej szkoły wyjechali na różnego rodzaju wycieczki: do kina, teatru, na kręgle itp. Natomiast 7. 12 Mikołaj zagościł w szkole i rozdawał słodycze. Dziękujemy Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu za  przygotowanie paczek dla uczniów.
W tym dniu w szkole dominował kolor czerwony, który zwalniał uczniów od pytania. Dziękujemy społeczności szkolnej za zaangażowanie w zabawę.

Mikołaj w krainie lodu

9.12. nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w pięknej imprezie – Mikołaj w krainie lodu. Na dzieci czekała moc atrakcji : konkursy, animacje, zabawy. Uczniowie sprzedawali na kiermaszu własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. W tym dniu najzdolniejsi, młodzi artyści z naszej szkoły odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe w konkursie – Będziński zamek fabryką świętego Mikołaja.