Lekcja biblioteczna

26 X 2017 r. klasa III a uczestniczyła w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Będzinie – Łagiszy. Uczniowie poznali ciekawe propozycje literatury dziecięcej oraz przypomnieli sobie zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

V EDYCJA FESTIWALU DYNI – 2017 r.

W konkursie miejskim na oryginalną ozdobę z wykorzystaniem dyni jako tworzywa plastycznego, naszą szkołę reprezentowała OLIWIA NOWAK z klasy VI B. Sprawne ręce naszej koleżanki stworzyły dyniowe ,,cudeńko’’. Czekamy na podsumowanie festiwalu.

Klasa to jedna orkiestra

Na zajęciach artystycznych w klasie II A gimnazjum uczniowie ćwiczyli aktywne słuchanie muzyki. Do wybranych utworów grali rytm na klasowych instrumentach perkusyjnych. W czasie ćwiczeń uczniowie uświadomili sobie jak ważna jest współpraca i rola dyrygenta – nauczyciela. W czasie lekcji funkcję dyrygenta pełnił też uczeń.

CO TWORZY KRESKA ?

KRESKA W KLASACH  CZWARTYCH

Na lekcjach plastyki uczniowie stworzyli niezwykłe prace rysowane tylko kreską. Kreską – podstawowym środkiem wypowiedzi plastycznej można narysować  kontur, wyraz artystyczny, przestrzeń, fakturę. Dzieci mogły wybrać sobie temat: Podniebny Most, Rajski Ptak, Pałac Snu, Trąbki Głos, Rodzina Kanciastych, Puszystych, Przezroczystych. Wystawę prac będą mogli podziwiać rodzice 6 listopada 2017 r. gdy przyjdą na  wywiadówkę do szkoły.