Zdrowo jemy

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas I – III biorą udział w programie „Owoce i warzywa w szkole” i „ Mleko i produkty mleczne”. Celem programu jest promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.
Program jest skierowany do uczniów szkół podstawowych. Dzieciom przekazywane są bezpłatnie świeże owoce i warzywa oraz soki, a także mleko i przetwory mleczne. Uczniowie uczestniczą również w działaniach edukacyjnych realizowanych przez szkołę na temat zdrowego odżywiania oraz pochodzenia i uprawy udostępnianych produktów.
Serial „Ekipa Chrumasa” jest głównym elementem kampanii promującej program „Owoce i warzywa w szkole”. W zabawny sposób pokazuje obecność programu w życiu szkoły i zachęca dzieci oraz ich rodziców do zdrowego odżywiania. Serial składa się z pięciu kilkuminutowych odcinków, opowiadających m.in. o roli rodziców w programie, pochodzeniu owoców i warzyw, obecności programu w szkole oraz wpływie wczesnej edukacji na przyszłe wybory dzieci w zakresie żywienia.