Święto Pluszowego Misia

Jak co roku, uczniowie klas „O” i I-III SP, brali udział w zabawie urodzinowej Pluszowego Misia – najmilszej zabawki, niezastąpionej przytulanki, powiernika sekretów i tajemnic. W tym roku drugim bohaterem spotkania był także niedźwiedź brunatny, który

stał się inspiracją do stworzenia właśnie pluszowych misi.

Spotkanie odbyło się pod hasłem:

„Czy misia można spotkać w lesie ?”

28 listopada w szkole pojawiły się różne misie – małe i duże.

Na początku uczniowie usłyszeli krótką historię Pluszowego Misia
i zgodnym chórem wykrzykiwali: „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”.

Podczas prezentacji multimedialnej dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia niedźwiedzia brunatnego, największego polskiego drapieżnika. Swoje zdobyte wiadomości mogli prezentować podczas uzupełniania kart pracy. Wspólnie układali puzzle wybranego misia, odgadywali głosy różnych zwierząt i śpiewali znaną wszystkim piosenkę:

„Stary niedźwiedź mocno śpi”.

W konkursie na „Misia Wielkoluda” największego misia zaprezentował Eryk Śliwa z „O”,

a „Misia Okruszka” pokazała nam Jagoda Sośnica z klasy I a. Uczniowie zostali wyróżnieni dyplomem i nagrodą.

Spotkanie przygotowały i prowadziły panie: Ewa Gwiazda
i Małgorzata Sęk.

Zapraszamy do galerii zdjęć.