Opiekunowie: Beata Dworak, Anita Machnik

Zastępczynie:

Paula Redel

Julia Wilkosz

W roku szkolnym 2018\2019 szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej : „ Samorządy mają Głos”. Koordynatorami akcji zostały panie: Beata Dworak i Anita Machnik.

Cele działalności Samorządu Uczniowskiego :

Do głównych celów działalności SU należą:

• Promowanie i rozwijanie wśród uczniów samorządności na rzecz podejmowania wspólnych decyzji w sprawach szkoły,
  • Przedstawianie dyrekcji, Radzie Pedagogicznej oraz Radzie Rodziców wniosków, opinii i potrzeb uczniów we wszystkich sprawach szkoły,
  • Zwiększanie aktywności uczniowskiej, rozwijanie zainteresowań uczniów i realizowanie własnych pomysłów dla wspólnego dobra,
  • Promowanie wiedzy na temat praw uczniów i czuwanie nad ich przestrzeganiem,
  • Organizowanie i zachęcanie uczniów do działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej, rozrywkowej, naukowej w szkole, reprezentowanie działalności SU przed dyrekcją, Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i innymi organami.

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018\2019

Przeprowadzenie demokratycznych wyborów wśród uczniów w celu wybrania:

• Przedstawiciela uczniów w osobie nauczyciela
  • Rzecznika praw ucznia
  • Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz jego zastępcy

Zadania

• Współpraca z całą społecznością szkolną
  • Angażowanie uczniów w życie szkoły i współodpowiedzialność za jej funkcjonowanie.
  • Integracja młodzieży
  • Promowanie szkoły w środowisku lokalnym poprzez przygotowanie imprez i uroczystości.
  • Realizacja inicjatyw uczniowskich

Szczegółowy plan działań zostanie ustalony na pierwszym zebraniu nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego.