Powitanie WIOSNY

Uczniowie klas I-III SP uczestniczyli w uroczystym apelu związanym z powitaniem pierwszego dnia wiosny. Przygotowali się do tego wspaniale. Każda klasa zaprezentowała okrzyk związany z Marzanną i zaśpiewała piosenkę o wiośnie. Wiosna przyszła w osobie Amelki – uczennicy klasy 6, która zasiadła na tronie i nagradzała brawami odgadnięte przez uczniów zagadki i zaśpiewane piosenki. Wszyscy byli zauroczeni Wiosennym
Pokazem Mody. Modelki i modele swoje stroje zaprezentowali idąc po czerwonym dywanie przy piosence Skaldów „Wiosna”. Podczas apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz „Na najładniejszą kukłę marzanny”
i najpiękniej udekorowaną wiosennie klasę.
Zwycięzcy otrzymali symboliczne dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Każda klasa otrzymała dyplom i kwiatek w doniczce zakupiony ze środków świetlicowych. Po krótkiej przerwie wszyscy uczniowie ze swoimi marzannami uczestniczyli w barwnym pochodzie ulicami Łagiszy, by na koniec spalić słomianą kukłę i na dobre pożegnać zimę.
M. S.