Pluszowy Miś świętował urodziny dziś i zaprosił na nie uczniów klas 0-3. Impreza czytelniczo- edukacyjna!

Święto Pluszowego Misia

Dzisiaj, tj. 25 listopada swoje urodziny obchodzi najmilsza zabawka, przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Z tej okazji, tradycyjnie już w naszej szkole, odbyło się
czytelniczo-edukacyjne spotkanie dla uczniów klas O –III pod hasłem:

„Przyjaciel na dobre i na złe, czyli jak znaleźć prawdziwego przyjaciela”

Na początek dzieci musiały odnaleźć pudła z prezentami dla misia:
były to baloniki i ubranka, po powitaniu i przypomnieniu historii powstania pluszowego misia, uczniowie – na przygotowanych dłoniach wypisywali cechy prawdziwego przyjaciela.
Przyjacielskie dłonie zostały przymocowane do drzewa przyjaźni. Pomocą w tym zadaniu były przeczytane wiersze oraz fragment książki A. Milne: „Kubuś Puchatek”.

Jakie cechy powinien powinni mieć przyjaciel? – to drugie zadanie dla uczniów.

Z rozsypanki wyrazowej układali zdania i naklejali na koperty – pisząc w ten sposób listy do wszystkich przyjaciół. Na zakończenie uczniowie wykazali się znajomością książki
o Kubusiu Puchatku, odpowiadając na zagadki słowne.

Urodzinowe spotkanie zakończyła piosenka o przyjaźni w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego. Nad całością czuwały panie Dorota Grunsiok i Małgorzata Sęk.
Pluszowy Miś miał również swoją wystawę prac urodzinowych, którą pięknie przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego „O” wraz
z wychowawczyniami. Wszystko można podziwiać na szkolnym korytarzu! Dziękujemy za współpracę!