Pasowanie na ucznia kl. 1a

 

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY IA

„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”

Każde dziecko rozpoczynające naukę w pierwszej klasie czeka z wielką niecierpliwością na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia.

To bardzo ważne wydarzenie w   naszej szkole miało miejsce 15 października. Do uroczystości  uczniowie przygotowywali się od pierwszych dni nauki pod czujnym okiem swojej wychowawczyni.   Uczyli się wierszyków, piosenek. Wytrwale ćwiczyli podczas prób.

    W czasie przedstawienia pierwszoklasiści otrzymali dary od zwierzęcych  bohaterów, w które wcielili się uczniowie klasy 2a. Pracowitość podarowała im  Pszczółka, sumienność  i wytrwałość otrzymali od Mrówki, a mądrość od Sowy. Konik Polny podarował czas na zabawę, Lew odwagę, a Pies zdolność do przyjaźni. Za wszystkie dary pierwszoklasiści serdecznie podziękowali, obiecali z nich skorzystać w czasie pobytu w szkole.
Aktu Pasowania na Ucznia symbolicznym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Wyderka w asyście wychowawczyni. Ponadto pierwszoklasiści zostali obdarowani rogami obfitości przygotowanymi przez Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Uroczystość była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich obecnych i pozostanie na dług0 w naszej pamięci.

Related News

Wszelkie prawa zastrzeżone © mzs4.bedzin.pl