„Owoce i warzywa w szkole”, „Mleko w szkole”

W roku szkolnym 2020/ 2021, już kolejny raz uczniowie biorą udział w programie „Owoce i warzywa w szkole”, „Mleko w szkole”. Jest to program, który został powołany do życia jako inicjatywa mająca na celu odwrócenie niekorzystnych tendencji dotyczących zwyczajów żywieniowych dzieci, a w szczególności niewystarczającego spożywania warzyw i owoców.

Dzięki programowi dieta naszych dzieci została wzbogacona o dodatkową porcję witamin i składników mineralnych potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Poszerzył się także stan ich wiedzy o zdrowym odżywianiu.
Nauczyciele z klas I –III, prowadzą zajęcia na temat zasad zdrowego odżywiania się.
W ramach realizacji programu:
– W klasach odbywają się degustacje owoców i warzyw .
– Prowadzone są przez nauczycieli pogadanki na temat wpływu częstego spożywania warzyw i owoców.
– Na szkolnym korytarzu znajduje się gazetka, informująca uczniów o zdrowym odżywianiu, roli witamin, znaczeniu piramidy żywieniowej.
Anna Sadłoń, Nina Kleszcz i 9 innych użytkowników

Related News

Wszelkie prawa zastrzeżone © mzs4.bedzin.pl