Niezłe   ziółka

W ramach programu „ Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu ” w klasach I a i II a odbyły się zajęcia pt. „ Niezłe ziółka ”. W czasie zajęć uczniowie poznali nazwy różnych ziół, zapoznali się z ich zapachem oraz smakiem. Dowiedzieli się jak wykorzystywać zioła w kuchni. Kwestia ziół, tych których używamy do przyprawiania naszego jedzenia, to bardzo rozległy temat, którego zgłębienie może nie tylko przyczynić się do wzbogacenia naszego codziennego menu o nowe smaki czy nawet potrawy. Wykorzystywanie w kuchni ziół, zamiast np. soli czy gotowych mieszanek przypraw, może także mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Wszystkie zioła zostały posadzone do skrzynek i opisane.

Ozdobę powstałego zielnika stanowiły elementy niezbędne roślinom do życia. Następnie zielnik został przekazany do szkolnej kuchni. Panie kucharki były zachwycone !