„Król Pączek” zagościł w naszej szkole

Aby tradycji stało się zadość, „Król Pączek” zagościł w naszej szkole.

A to wszystko za sprawą Pastry Chefa Cukierni Śląska Prohibicja p. Martyny Widery, która z wielką pasją
i zaangażowaniem przeprowadziła warsztaty kulinarne w projekcie „Matematyka od kuchni” w klasie I a.

Nad wszystkim czuwały szefowa szkolnej kuchni Joanna Widera i wychowawczyni klasy Ewa Juszczyk.

Tym razem dzieci dowiedziały się, że aby upiec pączki potrzebna do tego będzie wiedza matematyczna.

Mali kucharze sami przygotowywali ciasto według podanego im przepisu. Odważali i łączyli składniki. Dzielili na porcje i formowali pączki. Nie mogli się doczekać się momentu, gdy ich wypieki będą gotowe i będzie można je udekorować.

Przyszła i na to pora! Każdy z wielkim zapałem i twórczą radością ozdabiał karnawałowe specjały lukrem, a także kolorowymi posypkami. Dzieci przygotowały również bezglutenowe Brownie.

Na koniec wszyscy pełni radości i zadowolenia degustowali  pyszne wypieki. To był  niesamowicie słodki
i wspaniały dzień.