„Klimatyczna klasa”

W roku szkolnym 2018/2019 w świetlicy szkolnej pod okiem Pani Ewy Gwiazdy odbywać się będą zajęcia wg projektu „Klimatyczna klasa”.

Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew? Jak w prosty sposób sprawdzić, czy powietrze, którym oddychamy, jest czyste? Dlaczego powstają silne wiatry i jakie skutki mogą wywołać? To tylko niektóre zagadnienia, którymi zajmować się będą mali badacze.

Projekt pomoże kształtować kompetencje społeczne uczniów i rozszerzy ich wiedzę przyrodniczą. Uczniowie zrealizują cykl lekcji dotyczący przyrody
i ochrony środowiska. Otrzymają zestaw badawczy, który pozwoli na przeprowadzenie ciekawych doświadczeń przyrodniczych. Sprawdzą na przykład, czy porosty występują w najbliższej okolicy i stworzą małą fabrykę tlenu w naszej świetlicy! Po zrealizowaniu cyklu lekcji  wezmą  udział
w konkursie, w którym główną nagrodą jest spotkanie grupy z naukowcem na uczelni   wyższej.

W projekcie wezmą udział uczniowie klas 1-3, którzy przebywają
w świetlicy i których rodzice wyrażą pisemną zgodę. Zapisy do projektu trwają do 24 września (lub do wyczerpania miejsc – 16 pierwszych osób).