Ferie w mieście, ferie na sportowo w SP 9

Harmonogramy

Harmonogram_-_MOS

Ferie_zimowe_-_harmonogram

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza do udziału w bogatej ofercie zajęć przygotowanych na czas ferii zimowych przez instytucje kultury oraz ośrodki sportowe.
Wśród licznych propozycji kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych oraz sportowych z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie!
Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na to, jak uatrakcyjnić ten czas swojemu dziecku, sprawdź, gdzie może się wybrać!
Na okres ferii zimowych instytucje kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przygotowały ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży spędzającej ten czas w mieście.
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna proponuje m.in. zajęcia kulturalno-edukacyjne, twórcze zajęcia dla dzieci z zakresu edukacji plastycznej, edukacji regionalnej, zajęcia literackie oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.
W Ośrodku Kultury (centrala i filia Grodziec) dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych, malowania na wodzie, filcowania, mają również okazję obejrzeć bajki na dużym ekranie. W filii w Łagiszy zaplanowano zajęcia plastyczne.
Muzeum Zagłębia tradycyjnie organizuje Dni Rodzinne, podczas których uczestnicy wezmą udział w warsztatach muzealnych inspirowanych wystawami „Miedź piękna i użyteczna” oraz „Zagadki kosmosu”.
W okresie ferii możliwe będzie również zwiedzanie obiektów muzealnych. W Teatrze Dzieci Zagłębia spektakle będą odbywać się zgodnie z harmonogramem.
Oferta Ośrodka Sportu i Rekreacji obejmuje szkółkę pływania, warsztaty taneczne dla dzieci i dorosłych (popping, balet dance, hip-hop, dancehall, breakdance, jazz and modern, taneczne szkraby), różnego rodzaju zajęcia fitness dla dzieci i dorosłych, wyjazd do Żarek.
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy proponuje ferie na sportowo, w ramach których zostaną zorganizowane turnieje piłki siatkowej i piłki nożnej oraz zajęcia otwarte z judo i szermierki.

Oferta miejskich jednostek kultury i sportu w większości jest bezpłatna.
Odpłatne są:
spektakle w TDZ wg obowiązującego cennika,
wycieczka do Żarek organizowana przez OSiR – 24 zł,
wstęp na basen, lodowisko i do bawialni – symboliczna złotówka dla dzieci mieszkających w Będzinie.