Dzień Głośnego Czytania – impreza czytelnicza w klasie 0

Uczniowie klasy 8 B czytali na głos przedszkolakom  „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Dzieci otrzymały najpierw magiczny klucz do krainy ciszy i skupienia, potem z wielką uwagą wysłuchały czytanych na głos opowieści. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest czytanie. Ponieważ sami nie potrafią jeszcze czytać więc zostali zachęceni do słuchania czytania im przez dorosłych. Takie wspólne chwile z mamą lub tatą nad kartami ulubionej książeczki bardzo zacieśniają więzi, dają dziecku poczucie bezpieczeństwa, rozwijają jego uczucia, postrzeganie świata, słownictwo, myślenie!

Dzieci otrzymały naklejki motywujące, słodziaka dzięcioła Dominika oraz  książeczkę do wspólnego czytania z paniami  Martą i Emilką!

Related News

Wszelkie prawa zastrzeżone © mzs4.bedzin.pl