Godziny otwarcia:

Bibliotekarz szkolny

Pan Łukasz Jamrozik ukończył Wyższą Szkołę Filozoficzno – Pedagogicznej „IGNATIANUM” w Krakowie na kierunku pedagogika religijna i katechetyka, pedagogika społeczno-opiekuńcza
oraz Studia Podyplomowe Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa na wydziale filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Biblioteka to jego ukochane miejsce na ziemi. Od najmłodszych lat ma kontakt z książką, w ciągu roku czyta kilkaset pozycji. Posiada niesamowitą ilość woluminów w swojej prywatnej biblioteczce. Ulubionym gatunkiem literackim jest saga, głównie rodzinna. Pierwszy raz miał z nią do czynienia
w 1990 r., kiedy to zdobył od swojej mamy „Sagę rodu Forsyte´ów” Johna Galsworthy´ego, która wielokrotnie jest przez niego czytana.
Z pośród polskich autorów  lubi wielotomowe sagi: Ałbeny Grabowskiej „Stulecie Winnych”; Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk serie o Gutowie: „Cukiernia Pod Amorem” i jej kontynuacje „Podróż do miasta świateł”; Edyty Świętek: „Spacer Aleją Róż” i kontynuację „Nowe czasy” – o rodzinie Szymczaków i Pawłowskich i „Grzechy młodości” – o rodzinie Trzeciaków zamieszkującej w Bydgoszczy; czy kaszubską sagę Romy Fiszer „Do szczęścia”.   Na co dzień uprawia chodziarstwo i uwielbia zdrowy tryb życia.