biblioteka szkolna- informacje (1)

Uczeń bezpieczny w szkole, w domu, w ruchu drogowym , w sieci.

Co robić, by unikać guzów na głowie i o wiele, wiele groźniejszych kontuzji?

Jak cało i zdrowo wrócić ze szkoły?

Jaki numer telefonu wybrać, gdy stanie się coś złego?

Tego dowiecie się z książeczek znajdujących się w naszej bibliotece.

W bibliotece zorganizowana została wystawka dla dzieci klas młodszych, na której znalazły się książki związane z bezpieczeństwem: w szkole, w domu, w ruchu drogowym oraz książki, które opowiadają o bezpiecznym korzystaniu z internetu.

Podczas spotkania z uczniami klasy III a pani bibliotekarka zaprezentowała uczniom książki zwracając uwagę, że to bardzo ważne opowieści i jeżeli uczniowie przeczytają je i zapamiętają to będą bezpieczni w wielu sytuacjach.

Dlaczego warto poznać te książki?

– bo są zbiorem zasad, które powinno znać każde dziecko

– skłaniają dzieci do mówienia dorosłym o ważnych i trudnych dla nich sprawach

– zachęcają do czytania dzięki dużym i kolorowym ilustracjom

– o ważnych sprawach opowiadają w zabawny i przystępny sposób

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania

28 września włączyliśmy się do akcji „ Czytamy z sercem”.

To ważna i potrzebna Akcja.

Uczniowie klasy VII a i VII b wysłuchali informacji przekazanej przez nauczycielkę biologii związanych z budową, funkcjonowaniem i chorobami serca. Uczniowie w każdej klasie przedstawili krótką scenkę związaną z tematyką zajęć oraz pokazującą jak ważny jest dla młodego człowieka zdrowy styl życia ( odpowiednie odżywianie, sport, dobry odpoczynek).

Spotkanie z uczniami klas siódmych stało się też okazją do promocji czytelnictwa i książek opowiadających o przeżyciach młodych osób, które doświadczyły zmagania z długotrwałą chorobą i ograniczeniami wynikającymi z tego powodu.

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Celem święta jest zachęcenie młodych czytelników do czytania oraz słuchania książek czytanych przez innych.

Ten dzień był też okazją do zaprezentowania społeczności szkolnej różnorodności naszego księgozbioru. Każde spotkanie poprzedziła rozmowa z uczniami na temat korzyści wynikających czytania książek.

Z okazji tego Dnia w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia, podczas których pani bibliotekarka czytała dzieciom wybrane książki.

Grupa uczniów z klasy I a wysłuchała kilku zabawnych opowiadań
z książki pt.

„ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Uczniowie klasy I b wysłuchali opowiadania o „Potworze z ulicy Pomidorowej”.
.

Uczniowie klasy II a wysłuchali fragmentu książki pt. „ Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”. To zabawna historia poświęcona tym wartościom.

Fragmentu tej książki wysłuchali także uczniowie w ramach zajęć w świetlicy szkolnej.

Uczniowie z klasy II b realizują program czytelniczy pt. „Gang Swojaków”. Na spotkaniu czytelniczym wysłuchali fragmentów książki pod tym samym tytułem.

Naszym uczniom oraz nauczycielom dziękujemy za udział w akcji!

Biblioteka szkolna przystąpiła do programu PoczytajMy.

Realizację tego Programu wspólnie ze świetlicą szkolną rozpoczniemy w II semestrze.

Jest to program Centrum Edukacji Obywatelskiej, którego głównym celem jest zachęcenie dzieci i młodzież do czytania książek i do przeprowadzenia w szkole różnych akcji czytelniczych. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do uczestniczenia w Programie i wstąpienia do Klubu Młodego Czytelnika.

Zapraszamy!