„Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”

W dniach 23.06.21 – 24.06.21 r. dzieci z oddziału przedszkolnego przyjęły zaproszenie i przyłączyły się do akcji „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”.
Celem tej akcji było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.
Jako placówka jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę wykonując cztery symboliczne zadania:
1) wykonaliśmy pracę plastyczna „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”
2) ubraliśmy się na niebiesko
3) napisaliśmy o akcji na naszym profilu facebook i stronie placówki
4) utworzyliśmy z dziećmi niebieskiego motyla.
Dziękujemy za nominację i kontynuujemy akcję #challengeniebieskiemotyle2021
NOMINUJEMY:
-Prywatne przedszkole Yes- Młodzi Odkrywcy w Będzinie ,
– Żłobek miejski nr 1 w Będzinie,
– Prywatne Przedszkole u Buni w Będzinie
Jak wziąć udział w akcji? Oto proste kroki, wystarczy:
1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych)
2. Wykonać pracę plastyczna
3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com Ważne , aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” (nagrane lub napisane).
4. Nominować kolejne osoby (może to być też grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
5. Każde osoby włączające się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
6. Na wykonania zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin.
Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy
powodzenia! 🙂👍💙

Na lekcji geografii uczniowie w ostatnim dniu nauki łączyli wiedzę z zabawą.

Najpierw grali w grę : państwa-miasta, potem uczyli się ciekawostek geograficznych i wygłaszali je z pamięci , następnie mierzyli długość boiska metodami: „na oko”, krokami i taśmą mierniczą oraz wykonywali inne pomiary.
Turniej geograficzny sprawił im wiele radości, zwłaszcza nazwa najdłuższego miasta 😀😀😀
Potyczki geograficzne wygrały dziewczynki 🌎🌍