Światowy Dzień Drzewa !

Uczniowie klasy 3a obchodzili Dzień drzewa zgodnie z tradycją- posadzili drzewa. Może za kilkanaście lat staną w cieniu posadzonych drzew
i przypomną sobie ten dzień! Było wspaniale , każdy miał udział w kopaniu dołków, podlewaniu i zabezpieczeniu sadzonek. Posadziliśmy w szkolnym parku dęby, jarzębinę i jałowiec. Drzewa dają tlen, dobrą energię , zatrzymują wodę w glebie, w ich koronach żyją ptaki, wiewiórki, owady…wymienialiśmy wiele zalet, bo to święto pięknie się wpisało w nasz międzynarodowy  projekt czytelniczo – edukacyjny ” Czytam z Klasą”!

Wielka zbiórka książek 2020 zakończona!

Ogólnopolska akcja zbierania książek zakończona! To coroczna kampania społeczna prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. W kraju powstaje kilkaset punktów zbiórki książek, do których każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom!
Książki już spakowane, pojadą do punktu zbiorczego w Katowicach!

Przygodę z GANGIEM FAJNIAKÓW rozpoczyna 1B !

uczniowie z klasy 1b przystąpili do programu edukacyjnego z GANGIEM FAJNIAKÓW
Celem programu jest przekazanie najmłodszemu pokoleniu, że natura jest bezcenna i warto o nią dbać.

Tydzień ochrony przyrody – przedszkolaki w akcji! :)

W ramach tygodnia ochrony przyrody dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły rzekę
„Psarkę ” oraz posprzątały teren wokół szkoły. Przedszkolaki wiedzą jak należy dbać o przyrodę i jakie działania są szkodliwe dla środowiska.

VI Edycja Festiwalu Dyni organizowana przez Szkołę Podstawową nr 6 w Będzinie.

W bieżącym tygodniu uczniowie klasy IIB wraz z rodzicami przygotowali niezwykłe dekoracje dyniowe, które wezmą udział w VI Edycji Festiwalu Dyń organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 6 w Będzinie.
Wszystkie prace, które zostały dostarczone na konkurs cechują niezwykle oryginalnie pomysły, precyzja i dokładność w wykonaniu wszystkich szczegółów.
Dziękujemy za zaangażowanie. Gratulujemy, choć na ostateczne wyniki musimy poczekać do 13 października.?

Dzień rowerzysty !

Obchodzimy dzień rowerzysty i roweru , zachęcamy uczniów , aby bezpiecznie przyjeżdżali do szkoły na dwóch kółkach ?‍♂️

Lubimy pomagać !

Lubimy pomagać!
Uczniowie z klasy 3b wzięli udział w akcji charytatywnej ,,Gorączka złota” organizowanej cyklicznie przez Polski Czerwony Krzyż. Zaangażowali się także w działania Polskiej Akcji Humanitarnej. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, mamy upiekły pyszne ciasta, za które udało się zebrać 130 zł! Pieniądze zostały przekazane na konto PAH dla ludności Somalii, gdzie brakuje wody, pożywienia oraz odpowiednich warunków do nauki i edukacji.

„Owoce i warzywa w szkole”, „Mleko w szkole”

W roku szkolnym 2020/ 2021, już kolejny raz uczniowie biorą udział w programie „Owoce i warzywa w szkole”, „Mleko w szkole”. Jest to program, który został powołany do życia jako inicjatywa mająca na celu odwrócenie niekorzystnych tendencji dotyczących zwyczajów żywieniowych dzieci, a w szczególności niewystarczającego spożywania warzyw i owoców.

Dzięki programowi dieta naszych dzieci została wzbogacona o dodatkową porcję witamin i składników mineralnych potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Poszerzył się także stan ich wiedzy o zdrowym odżywianiu.
Nauczyciele z klas I –III, prowadzą zajęcia na temat zasad zdrowego odżywiania się.
W ramach realizacji programu:
– W klasach odbywają się degustacje owoców i warzyw .
– Prowadzone są przez nauczycieli pogadanki na temat wpływu częstego spożywania warzyw i owoców.
– Na szkolnym korytarzu znajduje się gazetka, informująca uczniów o zdrowym odżywianiu, roli witamin, znaczeniu piramidy żywieniowej.
Anna Sadłoń, Nina Kleszcz i 9 innych użytkowników