Dzień Głośnego Czytania w klasie 3 a

Dzień Głośnego Czytania w klasie 3 a !

W naszej klasie ten dzień był wyjątkowy ! Każdy uczeń miał przygotować fragment z ulubionej książki, który głośno przeczyta kolegom i koleżankom
w klasie. Przygotowane i zaprezentowane książki były różne, bo każdy ma inne zainteresowania. Były komiksy, książki popularno-naukowe,
o tematyce sportowej, baśnie, książki edukacyjne oraz o zwierzętach. Była też książka o tematyce związanej z lotnictwem. Rozmawialiśmy o zaletach głośnego czytania. Przypomnieliśmy sobie kilka ważnych zasad o , których należy pamiętać by pięknie czytać wybrany tekst.

Potem odbył się konkurs ! Czytaliśmy najpiękniej jak potrafiliśmy !  Wszyscy bardzo się starali, słuchali z uwagą! Poszło nam naprawdę nieźle ! Jury miało spory kłopot ! Wszyscy dostaliśmy dyplomy i  małe co nieco 😉 !

,, Dzień Bezpiecznej Zabawy” w przedszkolu !

Dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły dzisiaj ,, Dzień Bezpiecznej Zabawy”. Przypomniały sobie o zasadach bezpieczeństwa podczas zabawy oraz aktywności sportowych. Dzieci samodzielnie oceniały, która zabawa jest bezpieczna, a która nie. Przedszkolaki przypomniały sobie o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw w sali, aktywności fizycznych oraz na placu zabaw. Doskonale wiedzą, że zabawa jest bezpieczna, kiedy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa i zachowana ostrożność. Głównym celem dzisiejszego dnia było przekazanie wiedzy na temat bezpiecznego zachowania.

Eksperymenty naukowe na lekcjach geografii

Uczniowie z klas 7 – tych na geografii wykonywali doświadczenia, które rozwijały aktywność badawczą uczniów , pobudzały zainteresowanie naukami przyrodniczymi , chęć samodzielnego poznawania tajników przyrody oraz na pewno praktyczne ćwiczenia , pokazy , eksperymenty zostaną na dłużej w pamięci niż sama teoria ?

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Klasa 4a i 4b wzięły udział w imprezie czytelniczej promującej zalety głośnego czytania. Dzieci poznały przynajmniej kilka powodów dla, których warto czytać głośno, posłuchały jak czytają dla nich nauczyciele i  sami mogli zaprezentować swoje umiejętności. Wszystkie czytane fragmenty…. można znaleźć w książkach w naszej bibliotece. Wiele umiejętności związanych z pięknym  czytaniem zaprezentowały Pani Jowita Czyż i Pani Beata Dworak, bo dostały do przeczytania bardzo trudne łamańce językowe. Znakomicie się wywiązały z powierzonego zadania! Dzieci dostały także zadanie do domu – mają dziś głośno przeczytać fragment ulubionej książki domownikom! Uczniowie w szkole mogli dowiedzieć się więcej o tym dniu  z gazetki zaprezentowanej na szkolnym korytarzu .

„Kształtowanie wartości u młodego człowieka” – lekcja otwarta

Spotkanie z Panami Dominikiem Górą i Bartłomiejem Mikosem W dniu 29 września 2020r., została zorganizowania lekcja otwarta pt.:
„Kształtowanie wartości u młodego człowieka”.
Lekcja ta była nawiązaniem do jednego z kierunku polityki oświatowej:
„Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw
i respektowanie norm społecznych”, który jest realizowany w naszej szkole.
Panowie Dominik Góra i Bartłomiej Mikos, przybliżyli dzieciom z klas 3a, 3b, 4a, jakie mamy podstawowe wartości w życiu.
Poruszali kwestię podstawowych zagadnień takie jak; dobroć, wzajemna miłość wypływająca do Boga, ale i drugiego człowieka, pomoc, oraz szacunek. Opowiedzieli, też o Służbie Liturgicznej Ołtarza.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o wartościach dnia codziennego
i czynnie uczestniczyły w prowadzonych zajęciach.
Dziękujemy organizatorowi Panu Łukaszowi Jamrozikowi, oraz Pani Katarzynie Głowacz – współorganizatorowi.

Podziękować również należy Pani Dorocie Grunsiok i Pani Karolinie Leśniewskiej za gościnę na swojej lekcji.

Szkolny internetowy konkurs plastyczny „Obraz Matki Bożej Różańcowej”

Szkolny internetowy konkurs plastyczny
„Obraz Matki Bożej Różańcowej”

Zachęcam do o uczestnictwa w konkursie:
„Obraz Matki Bożej Różańcowej”
Uczestnicy wykonują pracę na kartce A-4 (robią zdjęcie)
lub w Wordzie lub w Poincie i przesyłają na adres:
kasiaglowacz1@wp.pl
Do konkursu zapraszamy dzieci z klas 4-6.
Termin od 1-20 października 2020 roku
Każda osoba uczestnicząca w konkursie,
otrzymuje ocenę 6 z religii.
Przewidziany został również dyplom pamiątkowy za 1 miejsce
i nagroda.