POMÓŻMY DZIECIOM Z UKRAINY! Akcja Diecezji Sosnowieckiej ;

Akcja Diecezji Sosnowieckie
Pomoc dla Ukrainy
Dzieci z Ukrainy tracą to, co dla nich najważniejsze – dzieciństwo!

Wojna zawsze jest siostrą biedy.
A co wtedy, gdy konflikt przychodzi tam, gdzie bieda już jest? Wówczas najbardziej cierpią dzieci – opowiada ks. bp Paweł Gonczaruk z diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie.
Caritas Diecezji Sosnowieckiej odpowiadając na apel
Ks. Biskupa organizuje
zbiórkę pieniędzy na przybory szkolne i tornistry, na które często nie stać dzieci mieszkające na Ukrainie. To dla nich ta akcja!
Inicjatywę można wesprzeć również wpłacając dobrowolne kwoty na konto: 25 2490 0005 0000 4520 4459 1536
(z dopiskiem Tornister dla Ukrainy). Akcja trwa do końca września.

Szyszkowe Bractwo

Czuwaj!
Dziękuję wszystkim obecnym na sobotniej zbiórce. ? Miło było z Wami powspominać te 3 lata ?i przedstawić osoby, które wyciągnęły do mnie pomocną dłoń i zdecydowały się zaopiekować Szyszeczkami.
Zuchy (klasa 0-III) będą spotykać się we wtorki o 17:00 w naszej harcówce. Zaczynamy 29.09.2020. Obowiązki drużynowej z moim wsparciem będzie pełniła druhna Ada Janik.
Harcerze (klasy IV-VI) oraz harcerze starsi (klasy VII-VIII) zapraszamy na zbiórki do druhen Martyna Musiał i Ewelina Malinowska co drugi czwartek. Następna zbiórka odbędzie się 1.10.2020r o godzinie 17:30. Miejscem zbiórek będzie Pawilon Handlowy na Syberce.
Dziękuję za wspaniałą propozycje od druhny komendant związku drużyn phm. Malgorzata Piechocka, która wraz ze swoją kadrą postanowiła zaopiekować się Szyszkowym Bractwem, kontynuować nasze małe tradycje i obrzędy ??
Mam nadzieję, że ze wszystkimi uda mi się zobaczyć na harcerskiej ścieżce i będziecie kontynuować swoją harcerską przygodę w drużynach tych wspaniałych druhen ?
Czuwaj!
Druhna Szyszka ???

Święto drzewa – Zbliża się wielkimi krokami

W związku z tym klasa 7 kupiła drzewka i wsadziła w ogrodzie szkolnym . Przy okazji rozmawialiśmy o znaczeniu drzew, zmianach klimatycznych
i przeciwdziałaniu suszy . Celem jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie ochrony środowiska .

Dzień Aktywności, któremu patronuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)

Dzięki inicjatywom promującym ruch wśród dzieci i młodzieży w szkołach, sukcesywnie wzrasta świadomość roli aktywności fizycznej w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Nadal mamy jednak wiele do zrobienia, aby dbać o aktywność fizyczną nie tylko od święta!
W związku z tym uczniowie klasy 3b rozwijają swoją sprawność oraz sportowe zainteresowania nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego, ale także biorą udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych z elementami szermierki.