Wolontariat – działamy !!!

14 Września 2020 roku, zostało zorganizowane spotkanie wolontariatu
szkolno–parafialnego.
Do wolontariatu zapisało się 61 dzieci z klas 6-8.
Wolontariusze przystąpili do
IX Ogólnopolskiego Konkursu
„CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM”

Fundacja Dwa Skrzydła Anioła, który kierowany jest do uczniów szkół podstawowych.
Wolontariusze z klasy 6b, przystąpili również do Ogólnopolskiego Konkursu „Kim będę”, pod kierownictwem Fundacji Honor Pomagania Dzieciom. Życzymy powodzenia.
W roku 2020 Międzynarodowy Dzień Dobroczynności przypada na 5 września,
Międzynarodowy Dzień Dobroczynności obchodzony jest w rocznicę śmierci Matki Teresy.
Święto ma zwrócić uwagę na znaczenie pomocy humanitarnej oraz organizacji charytatywnych i wolontariackich.

Wolontariusze w tym roku będą zachęcali do pomocy w akcjach prowadzonych przez Internet !

To akcja pomocy naszemu koledze z klasy 2A, Filipowi Oleksiakowi –

Matka Ziemia coraz bardziej zaśmiecona, posprzątaj swój kawałek !

Sprzątanie Świata w czasie zajęć koła przyrodniczego. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki uczniowie koła sprzątali teren wokół szkoły. Już w najbliższy weekend rozpoczyna się ta światowa akcja ekologiczna. Wystarczy zacząć od swojej ulicy, skrawka lasu, gdzie chodzicie na spacery… Zróbmy to dla Matki Ziemi ?

I B – odwiedziła zakątek pełen alpak!

15 września 2020 r. klasa I B odbyła wycieczkę przyrodniczą do „ZAKĄTKA ALPAKA”, żeby zobaczyć niezwykłe zwierzęta. Bardzo miły właściciel przedstawił nam te stworzenia. Okazało się, że każde zwierzę ma swoje imię. To bardzo łagodne i przyjazne zwierzę. Przyjemnie było dotykać ich wełny, przytulić, nakarmić je i zrobić z nimi zdjęcia. Wszyscy wróciliśmy do domu zadowoleni i szczęśliwi. Z pewnością jeszcze tam wrócimy.

II B na ciekawej lekcji w bibliotece!

W ubiegłym tygodniu, uczniowie klasy IIB odwiedzili bibliotekę i uczestniczyli w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez nowego nauczyciela  bibliotekarza,  Pana Łukasza. Dzieci rozmawiały o ulubionych książkach, miały okazję porównać książki wydawane obecnie z książkami wydawanymi na początku XX wieku. Pan Łukasz założył wszystkim uczniom klasy IIB karty biblioteczne, by mogli już wypożyczać ciekawe pozycje książkowe z naszej biblioteki szkolnej.

Przedszkolak wie jak być bezpiecznym !

Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła szkolna Pani Pielęgniarka, która wyjaśniła i pokazała jak należy dbać o higienę oraz jak udzielać pierwszej pomocy. Przedszkolaki powtórzyły także numery alarmowe oraz zapoznały się z zawartością apteczki !