Poranek muzyczny 3A

Poranki umuzykalniające.

Od września klasy trzecie  biorą udział  w  Porankach umuzykalniających,  które odbywają się w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Spotkania odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu. Mają  na celu rozbudzenie wrażliwości muzycznej
i estetycznej uczniów oraz rozwijanie zamiłowania do śpiewu , tańca i muzyki.

W czasie spotkań uczniowie poznają sylwetki znanych kompozytorów, słuchają ich słynnych dzieł. Mogą też spróbować swoich sił akompaniując muzykom oraz uczestnicząc w konkursach i zabawach muzycznych.

Aktywna przerwa na zwinnościowym torze przeszkód – szkolne ninja warrior.

Dzisiaj ,podczas długiej przerwy, uczniowie klas IV-VI mogli zmierzyć się ze specjalnie przygotowanym dla nich zwinnościowym torem przeszkód. To było prawdziwe wyzwanie, tylko dla odważnych. Tłumnie przybyli uczestnicy bardzo chętnie sprawdzili swoje umiejętności i kondycję. Czerwone pyzy od wysiłku
i uśmiechy na twarzy świadczyły o dobrej zabawie i sprostaniu postawionemu zadaniu .

Brawo WY!!!

Program edukacyjny – ”od uprawy do potrawy”

???? Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczą w programie edukacyjnym ,, od uprawy do potrawy „. Dzięki uczestnictwie w programie dzieci
zdobywają wiedzę o przechowywaniu żywności. Poprzez aktywizujące zajęcia grupowe rozwijają przydatną umiejętność pracy w zespole. Dowiadują się jakie są sposoby na ograniczenie marnowania żywności. Dzisiaj tworzyły pracę plastyczną z pysznym i zdrowym owocem jakim jest winogrono. ???

Zbliża się Dzień życzliwości i pozdrowień

Zbliża się Dzień życzliwości i pozdrowień, więc zachęcamy uczniów do pisania i wysyłania sympatycznych kartek i listów do przyjaciół. Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka. Postarajmy się by ten dzień był szczęśliwym dla każdego z nas.