Kino wokół wartości

projekt Diecezji Sosnowieckiej

Uczniowie 6, 7 i 8  klas szkoły podstawowej, w dniu 20 września
wzięli udział w projekcji filmu „Wymarzony”.
To kolejna już, ciesząca się dużym zainteresowaniem, edycja projektu
KINO WOKÓŁ WARTOŚCI.
Projekt, jak co roku skierowany jest do młodzieży i ma na celu skłonić młodego człowieka do refleksji nad sensem życia i budowania swojego życia w oparciu
o trwałe, pewne i uniwersalne wartości

Pomysł na komórkę :)

W upiornym kąciku sali biologicznej można podziwiać modele komórek wykonane przez uczniów klas siódmych. Z wyjątkiem jednego, który został skonsumowany?lecz na szczęście został wcześniej sfotografowany ??

Bezpieczeństwo, ważna rzecz !

W piątek klasa V b podczas godziny wychowawczej miała zajęcia na temat bezpieczeństwa. Uczniowie dowiedzieli się jakie zasady obowiązują na terenie szkoły oraz wokół niej. Pedagog, która prowadziła zajęcia, przekazała również dzieciom, podstawowe zasady bezpieczeństwa na placach zabaw oraz skutkach rozmów dzieci z osobami obcymi, a także brania rzeczy od obcych (np.cukierki,napoje).