Mistrzostwa Będzina i Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców

Mistrzostwa Będzina i Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców.

Siatkówka plażowa od wielu lat przynosi nam powód do dumy. Nie inaczej było i w tym roku podczas rozgrywanych na boiskach SP2 w Będzinie połączonych zawodów miejskich i powiatowych . W imprezie uczestniczyły zespoły SP 2,4,9,13 i drużyna Czeladzi. Nasi chłopcy –Mateusz Szpernalowski i Jakub Kaliszuk – rozegrali fantastyczne zawody. Gładko i z olbrzymią przewagą odprawiali z kwitkiem swoich rywali z SP13 i Czeladzi w setach po 2:0 i zajęli I m-ce w zawodach miejskich i powiatowych , zapewniając sobie awans do rejonów.
Drużyna dziewcząt- Oliwia Wilk, Amelka Włosek i Sandra Król , grała ze zmiennym szczęściem. Chwilami radziła sobie bardzo dobrze, a za moment miała chwile przestoju i szybko traciła punkty. Ostatecznie zakończyła zawody na IV m-cu.

Ciekawy dzień przedszkolaków !

Z okazji dnia dziecka przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach
z robotyki – Lego oraz spędzili miło czas podczas poczęstunku przygotowanego przez Panie specjalnie na dzisiejsze święto.
W tym tygodniu dzieci z Panią Dyrektor odwiedzili także salę lustrzaną oraz siłownię, gdzie aktywnie spędzili czas z okazji dnia sportu.

Pokazowa lekcja boksu

W dniu 30.05 odbyła się W dniu 30.05 odbyła się pokazowa lekcja boksu dla klas 7,8,3 gimn. prowadzona przez Trenera Krzysztofa Pacieja z Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego.
na koniec zajęć przeprowadził pokaz walki bokserskiej.
W treningu brał również uczeń naszej szkoły i klubu, brązowy medalista – Patryk Patrzałek . dla klas 7,8,3 g prowadzona przez Trenera Krzysztofa Pacieja z Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego.
Trener Krzysztof Paciej opowiadał o historii boksu w Polsce i na świecie, przepisach walk bokserskich, sposobach trenowania, filozofii boksu, na koniec zajęć przeprowadził pokaz walki bokserskiej. W treningu brał również uczeń naszej szkoły i klubu, brązowy medalista – Patryk Patrzałek .

Regionalny Konkurs Czytelniczy

28 maja Amelia Siwek z kl. V B reprezentowała szkołę w VIII Regionalnym Konkursie Czytelniczym „Szkolni detektywi – Mors i Pinky” organizowanym przez SP 12 w Dąbrowie Górniczej. Uczestników obowiązywała znajomość 3 książek autorstwa Dariusza Rekosza. Amelii niewiele zabrakło do sukcesu, gdyż spośród 18 uczniów biorących w nim udział była piąta. Dodatkową atrakcją konkursu było spotkanie z pisarzem Dariuszem Rekoszem oraz wspólne rozwiązywanie zagadek detektywistycznych.