Jarmark wielkanocny

Uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice przygotowali ozdoby świąteczne na kiermasz wielkanocny  przed Urzędem Miasta w Będzinie.
Na jarmarku wielkanocnym w mieście wystąpiły również uzdolnione dzieci z naszej szkoły. Bazar świąteczny w naszej szkole trwa trzy dni. Dziękujemy za zgromadzone materiały i zapraszamy do kupowania rękodzieła.

Apel „Tydzień z Kropelką Wody”

Dzisiaj w auli odbył się apel podsumowujący działania w szkole pod hasłem:

„Tydzień z Kropelką Wody”. Obecni na apelu byli, oprócz uczniów klas IV, V i VI, zaproszeni goście z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Będzinie

oraz pani dyrektor Elżbieta Wyderka.

Uczniowie klas czwartych wystąpili w krótkiej inscenizacji o wodzie, przekazując w ciekawy sposób jej znaczenie w różnych dziedzinach nauki.

Następnie zaproszeni goście wystąpili z prezentacją multimedialną informującą o pracy

w MPW i K, pozyskiwaniu czystej wody z osadników, nowoczesnym zapleczu i laboratorium.

Podczas spotkania goście wręczyli ufundowane przez zakład piękne nagrody rzeczowe uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym na plakat pt.: „Woda źródłem życia”.

Na zakończenie uczniowie z klasy I b, uczęszczający do świetlicy szkolnej, złożyli przyrzeczenie – wstępując do założonego w świetlicy KLUBU PRZYJACIÓŁ WODY  „KROPELKA”. Wszyscy członkowie klubu otrzymali pamiątkowe znaczki.

Nad przebiegiem apelu czuwały panie: Agnieszka Łydka i Małgorzata Sęk.

Wiosna – radosna :)

” Wiosna – radosna „właśnie  tak było w naszej  szkole.
Uczniowie robili dla siebie lub  rozdawali innym atrybuty wiosny.
Dzięki temu w klasach i na korytarzach zrobiło się kolorowo.
Nawet kwiatki wiosenne zakwitły w doniczkach i wypuściły pączki w ogrodzie szkolnym.

Gratulacje!!!!

Nawiązując do XVII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIBLIJNEGO
dla gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018
„I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym (Dz 2,4)”
Kajetan Komenda, który zajął I miejsce w etapie Dekanalnym, dostał się do etapu Diecezjalnego, który odbędzie się 26 kwietnia w Panewnikach. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!!!!!

Ciekawa lekcja

W ramach ciekawej lekcji religii, uczniowie klas IV-VI rysowali swoją ulubioną Stacje Drogi Krzyżowej. Uczniowie rysowali swoje wyobrażenie Drogi Pana Jezusa.
Prace uczniów zostaną zaprezentowane na apelu Wielkanocnym.

Wspaniały sukces naszych dziewcząt w piłce koszykowej . I m-ce w zawodach rejonowych i historyczny awans do zawodów wojewódzkich. BRAWO!!!!

Nasza szkoła była gospodarzem zawodów rejonowych w żeńskim baskecie. Wśród uczestników znalazły się cztery najlepsze drużyny rejonu- dwie szkoły z Będzina – SP 13 i SP9 oraz dwie z Dąbrowy Górniczej SP 13 i SP8. W pierwszym spotkaniu z SP8 nasze dziewczęta szybko objęły prowadzenie i nie oddały go już do końca. Wygrały wysoko 44:10. Mecz finałowy z SP13 z Dąbrowy Górniczej miał swoją dramaturgię. Pierwszą kwartę nasze dziewczęta nieznacznie wygrały, w drugiej to rywalki odskoczyły na trzy punkty. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 14:14. O wszystkim decydowała ostatnia kwarta. Nasze dziewczęta były niezwykle zdeterminowane, ale kosz rywalek jakby został zaczarowany. Piłki się po nim obijały i jak na złość nie wpadały. Czas uciekał. Wtedy nastąpił przełom, szybkie ataki naszej drużyny , znakomita obrona i celne rzuty, pozwoliły wypracować kilku punktową przewagę , której dziewczęta nie oddały do końca. Wygrały zasłużenie i zajmując

I m-ce w turnieju wywalczyły sobie prawo gry w zawodach wojewódzkich.

Zespół grał w składzie: Klaudia Kozieł, Zuzanna Lenkiewicz, Paulina i Zuza Porada, Ewa  Zając, Wiktoria Ziębacz, Sandra Król, Emilia Myrta, Amelia Włosek, Oliwia Wilk.