Królowa jest tylko jedna…czyli Maja w Loży pozytywnie zakręconych!

Maja i jej niezwykła kolekcja.

Nie ma w naszej szkole drugiej takiej dziewczynki, jak Maja Miłosek, uczennica
klasy III a. Już od najmłodszych lat Maja kupowała opaski na włosy. Dzisiaj do szkoły przyniosła 67!
W domu jest jeszcze pełna szuflada – około 20 sztuk. Wszystkie bardzo lubi. Są opaski na wiosnę, lato, jesień, zimę i okolicznościowe, jak: święta -renifery, Mikołaj – prezenty, Dzień Misia czy zabawa karnawałowa. Nie zabrakło oczywiście koron dla księżniczek.
Maja swoje opaski zakłada także stosownie do nastroju i ubioru w danym dniu.
Może to być oko, pająk, usta, kwiatki (różne kolory i ilość na opasce), zbłąkany łabędź, uszy Myszki Miki, kotków, uszy koronkowe, świecące i migocące.
W swoich, czasem odważnych opaskach, Maja na pewno wyróżnia się spośród całej rzeszy uczniów naszej szkoły.
Majeczko, czekamy na następne opaski i życzymy powiększenia kolekcji do 100!

Wywiad z Mają przeprowadziła i nawet kilka przymierzyła opasek z kolekcji
– Małgorzata Sęk.
Maję umieszczamy na liście i zaliczamy do grona uczniów
„POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH”.
Jeżeli posiadacie równie interesujące kolekcje, podzielcie się z nami.
Zgłoście się do mnie, a ja je opiszę.

Mateusz – pierwszy w Loży pozytywnie zakręconych !

Mateusz Sławik jest uczniem klasy VI B. Ma wiele zainteresowań: jeździ na rolkach, ma bogatą kolekcję klocków LEGO, które uwielbia. Jest też miłośnikiem gier komputerowych. Ostatnio  wykonał sam  kilka gadżetów związanych z grą komputerową Crash Royal !

Skrzynia wykonana jest z kartonu, sparky z modeliny! Jesteśmy pod wrażeniem !

Mistrzostwa Będzina w mini piłce koszykowej chłopców

Mistrzostwa Będzina w mini piłce koszykowej chłopców.
Chłopcy nie chcieli być gorsi od swoich koleżanek i również postarali się o niespodziankę w zawodach piłki koszykowej. Najpierw po dobrej grze, a co najważniejsze , skutecznej pod koszem przeciwnika, pokonali rywali z SP 10- 21: 12. W meczu finałowym z gospodarzem turnieju- drużyną SP13 – stoczyli bardzo zacięty bój o każdą piłkę, ale tym razem zabrakło szczęścia w rzutach , które nie chciały wpadać do kosza. Szkoda, bo wynik meczu nie oddaje w pełni jego przebiegu. Ostatecznie chłopcy zajęli w zawodach II m-ce premiowane awansem do fazy powiatowej.
Zespół grał w składzie: Kajetan Lorek, Wiktor Gancarz, Miłosz Janus, Igor Kyrcz, Dawid Małkowski, Bartek Szpak, Piotr Dawal, Paweł Węgrzyn, Patryk Ćmachowski, Kuba Sokołowski, Wiktor Panok, Łukasz Kołodziej, Bartek Turlej, Wojtek Pasternak, Bartek Wieczorek.

Przedszkolaki życzą wszystkim – Wesołych Świąt :)

Dzieci z oddziału przedszkolnego podczas zajęć tworzyły swoje własne bombki na choinkę. Do udekorowania świątecznych ozdób używały styropianowych kule, farb, plasteliny oraz kolorowych brokatów. Teraz choinki w domach dzieciaków będą wyjątkowe dzięki niezwykłej ozdobie wykonanej z serca. W imieniu Przedszkolaków życzymy wszystkim WesoŁych Świąt!

Udział uczniów z klasy IB SP w konkursie plastycznym

Udział uczniów z klasy I B SP w konkursie plastycznym” Jak wyglądałby będziński zamek gdyby stał się fabryką Św. Mikołaja”-
I miejsce Oliwier Maciejczyk, wyróżnienie Patryk Bielecki.

Gratulujemy !

Brawo Patryk !

Patryk Pichit uczeń klasy IB SP w XIV Mikołajkowych Zawodach Pływackich w Woli zdobył  dwa złote medale w stylu grzbietowym
i kraulem oraz otrzymał statuetkę. Gratulujemy !

„W świątecznym blasku lampionu”- wyróżnienie w konkursie

„W świątecznym blasku lampionu”- wyróżnienie w konkursie.

Uczennica oddziału przedszkolnego – Justyna Lisowska, otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie  Plastycznym organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach. Konkurencja była ogromna- na konkurs zostało nadesłanych 136 lampionów z placówek oświatowych i kulturalnych z całego województwa śląskiego.

” Postaw na rodzinę” – konkurs plastyczny

W ramach ogólnopolskiej kampanii ” Postaw na rodzinę” zorganizowano konkurs plastyczny o prawach dziecka dla uczniów kl. III. Pierwsze miejsce zajęły:Lena Łukasik kl. III b i Zuzanna Kucharek kl. III a, drugie miejsce zajęła Emilia Kidawa kl. III a, trzecie miejsce zajęła Kalina Cichy kl. III a. Uczniowie wyróżnieni w konkursie: Aleks Machnowski kl. III a, Stanisław Gawlik kl. III a, Łukasz Les kl. III a, Alan Skręt kl. III a, Hanna Borkowska kl. III a, Michalina Widera kl. III a, Maja Miłosek kl. III a, Wiktor Kubik kl. III a, Maja Jurczynska kl. III b, Weronika Garncarz kl. III b, Daria Szostakowska kl. III a. Zwycięzcom gratulujemy!