RECYKLING   WAŻNA   SPRAWA !

W klasie II a odbyła się ciekawa lekcja dotycząca  surowców wtórnych. Uczniowie uczyli się jak  segregować śmieci oraz jak ponownie wykorzystać zużyte materiały. Następnie wykonali
w grupach „ Śmieciowe potwory ” z surowców wtórnych.

Na zakończenie otrzymali książeczki „ Przemko ekologiczny ”.

Dzień Przedszkolaka 2017

Dnia 28 września 2017 roku Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej Nr 9. uczestniczył w wielkim święcie- Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka zorganizowanym na boiskach OSiR-u
w Będzinie. Dzień był wypełniony licznymi atrakcjami. Uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych, brali udział w grach
i zabawach przy muzyce.  Wiele emocji wzbudziły pokazy sprzętu straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego- każde dziecko mogło obejrzeć wóz strażacki czy karetkę a nawet uruchomić syrenę. Strażacy i pracownicy pogotowia cierpliwie odpowiadali na pytania ciekawskich maluchów. Przedszkolaki odśpiewały również swój hymn i wypuściły do nieba balony z życzeniami. Dodatkową radość sprawił uczniom upominek wręczony przez Prezydenta Miasta Będzina pana Łukasza Komoniewskiego.

Samorządy szkolne mają głos – wybory!

SAMORZĄDY  MAJĄ  GŁOS

Nasza szkoła zgłosiła się do VI edycji ogólnopolskiej akcji „Samorządy mają głos”, której celem jest wsparcie szkół
w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz samorządu uczniowskiego.

Do udziału w projekcie zgłosiły się 4 osoby – Julia Pilewska, Kinga Nowak, Bartosz Turlej i Filip Zabielny. Weszły one w skład szkolnej komisji wyborczej. Członkowie komisji spotkali się dwukrotnie, aby zapoznać się ze swoimi uprawnieniami i zasadami głosowania.

O stanowisko przewodniczącej SU szkoły podstawowej ubiegały się 2 uczennice: Aleksandra Borcz i Oliwia Sokołowska, a o stanowisko przewodniczącej SU gimnazjum: Oliwia Skrzela i Wiktoria Wrzesień. Ich programy wyborcze zostały zamieszczone na tablicach informacyjnych w szkole oraz na stronie internetowej projektu.

Wybory odbyły się w dniu 29.09.2017 r. Frekwencja była wysoka, a głosowanie przebiegło bez zakłóceń. Komisja wyborcza przeliczyła głosy, wypełniła protokół i umieściła wyniki na tablicy informacyjnej SU oraz w Internecie.

Przewodniczącą SU w szkole podstawowej została ALEKSANDRA  BORCZ, a przewodniczącą SU w gimnazjum – WIKTORIA WRZESIEŃ.

Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy dla dobra całej społeczności szkolnej!!!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

Szkolne dary – przekazane

Pomoc dla Domu Dziecka w Sarnowie

W dniach od 11-29 września 2017 roku została przeprowadzona zbiórka artykułów szkolnych dla Domu dziecka w Sarnowie. W dniu 02 października, dary zostały przekazane na ręce przedstawicieli
z Domu dziecka w Sarnowie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę zbiórkę i dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej za tak liczny udział w tej akcji. Zachęcamy do włączania się w kolejne akcje prowadzone przez Wolontariuszy
i Samorząd Szkolny w naszej szkole!

Bezpieczne pierwszaki

W piątek 29 września i 3 października, naszą szkołę odwiedziła funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Będzinie pani Anna Paciej.
Celem wizyty  było poszerzenie wiedzy wśród pierwszoklasistów na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania.

Dzieci z klasy I A i I B poznały niektóre przepisy ruchu drogowego. Dowiedziały się m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez pasy
i poruszać się w drodze do szkoły. Poznały także kilka znaków drogowych.
Na zakończenie spotkania otrzymały kolorowanki ze znakami ruchu drogowego. Dzieci wykazały duże zainteresowanie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Koło geograficzne

Edukacja regionalna

Uczniowie z klasy 7 brali udział w kółku geograficznym z zakresu edukacji regionalnej.
Poznawali swoja najbliższą okolicę, roślinność, glebę w otoczeniu szkoły, wykonywali ćwiczenia z użyciem gnomonu, busoli, wyznaczali współrzędne geograficzne, azymut, obliczali odległość
w rzeczywistości na podstawie mapy, rysowali plan sytuacyjny, uczestniczyli w grze dydaktycznej.