Gimnazjada –półfinał woj. śląskiego w siatkówce plażowej chłopców

Gimnazjada –półfinał woj. śląskiego w siatkówce plażowej chłopców .

Kolejny sukces na swoim koncie odnotowali nasi siatkarze . Para –Igor Farnicki ,Piotr Kubat

nie znalazła dla siebie pogromców w całym turnieju i w pięknym stylu wywalczyła I m-ce w zawodach i awans do etapu wojewódzkiego.

Podziękowania…

Miło jest mi poinformować, iż dzięki Waszej ofiarności,

a szczególnie uczniów z klasy II a g (85 zł i 0,50 euro),

I b g (81,15 zł), I a g (63,30 zł), I a (50, 50 zł) i II b (45 zł) Sharon Sampa będzie kontynuowała dalszą naukę w szkole misyjnej w Chilandze.

Dziękuję –

szkolny koordynator „Adopcji na odległość” Małgorzata Sęk

Informacja dla rodziców przyszłorocznych pierwszaków i dzieci z oddziału przedszkolnego

Informacja dla rodziców

Dyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 im. Noblistów Polskich – Szkoły Podstawowej nr 9 w Będzinie, zaprasza rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2016/2017 będą uczęszczać do oddziału przedszkolnego i klasy I SP, na spotkanie informacyjne z wychowawcami w dniu 22 czerwca 2016 r. (środa) o godzinie:

– 17:00 – klasa pierwsza, sala nr 17 ( I piętro),

– 17:30 – oddział przedszkolny, sala nr 2 (parter).

Zawody wojewódzkie w piłce siatkowej chłopców

Zawody wojewódzkie w piłce siatkowej chłopców.

Nasza szkoła gościła uczestników zawodów wojewódzkich w piłce siatkowej, w których uczestniczyły zespoły z Częstochowy , Jaworzna i Poręby. Pierwszy mecz z drużyną Poręby był tylko rozgrzewką przed właściwym finałem. Po zaledwie kilkunastu minutach chłopcy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Finał z zawodnikami Częstochowy dostarczył wielkich emocji . Pierwszego seta chłopcy nieznacznie przegrali , ale w drugim pozwolili ugrać swoim rywalom zaledwie 14 punktów. Trzeci ,decydujący set , nie zaczął się dla nas zbyt dobrze. Goście wywalczyli nieznaczną przewagę , którą nasi siatkarze szybko zniwelowali. Od stanu po 10 rozpoczęły się niesamowite emocje, walka toczyła się o każdy punkt. Wszystko zmierzało do szczęśliwego końca, gdyby nie fatalna pomyłka sędziego zawodów, który zaliczył punkt rywalom, mimo, że piłka uderzona była po bloku i wyszła

na aut. To był decydujący moment tego meczu. Załamani chłopcy nie obronili piłki meczowej i przegrali . Zajęli wprawdzie II miejsce , ale już nie zobaczymy ich w dalszych etapach rozgrywek.

Zawody regionalne w piłce siatkowej chłopców

Zawody regionalne w piłce siatkowej chłopców.

Wszystko odbyło się zgodnie z  planem. Podczas rozgrywanych w Sosnowcu zawodów  w piłce siatkowej, w których uczestniczyły drużyny z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej , Jaworzna i Będzina, nasi chłopcy nie mieli sobie równych. Bez problemów pokonali rywali z Sosnowca -2:0 oraz z Jaworzna również 2:0 ,nie pozostawiając złudzeń ,kto najlepiej gra w siatkówkę. Zajmując I miejsce w turnieju chłopcy zapewnili sobie awans do zawodów wojewódzkich.

Zespół grał w składzie: Dawid Jonda, Dominik Dziubek, Dominik Urbański, Damian Opler, Kamil Franczak , Gracjan Mączka, Damian Misiek, Filip Zabielny, Krzysztof Grybek, Ryszard Kubica,Piotr Nowak.

Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej chłopców z gimnazjum

Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej chłopców  z gimnazjum

Nasi chłopcy kolejny raz udowodnili, że potrafią grać w piłkę nożną . W zawodach powiatowych uczestniczyło aż 7 drużyn . W swojej grupie nasi piłkarze pokonali kolejno swoich rywali z: Wojkowic,  Czeladzi , Psar , strzelając 10 bramek , a tracąc tylko 3 . Ich rywalem w półfinale był zespół z G3, z którym również w pięknym stylu wygrali 3:1. W finale zmierzyli się z faworyzowaną drużyną G2. Mecz mógł się podobać. Bardzo dobrze spisywał się na bramce Filip, dzięki któremu pojedynek zakończył się nieznaczną przegraną 2:1, co dało naszym chłopcom II m-ce w turnieju.

Zespół grał w składzie:

Dominik Dziubek, Ryszard Kubica, Krzysztof Grybek, Dawid Jonda, Jakub Gałan, Filip Brzeszczyński, Emil Ulejczyk, Marcel Kielian, Igor Farnicki.

Gimnazjada –półfinał woj. śląskiego w siatkówce plażowej chłopców

Gimnazjada –półfinał woj. śląskiego w siatkówce plażowej chłopców .

Giełda podręczników

GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH !

ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE  21-22  CZERWCA 2016 r.

UCZNIOWIE OBECNYCH KLAS 5 KUPUJĄ  PODRĘCZNIKI OD UCZNIÓW  OBECNYCH KLAS 6.

UCZNIOWIE  OBECNYCH KLAS 2 GIM. KUPUJĄ  PODRĘCZNIKI OD OBECNYCH KLAS 3 GIM.

• WTOREK I ŚRODA /ostatni tydzień nauki/
  • SZKOLNA AULA
  • NA 2 DŁUGICH PRZERWACH /10:30 – 10:50 i 11:35 – 11:55/

Pamiętaj by każda książka była właściwie przygotowana i  rzetelnie wyceniona!